Rejs po oceanie

Rejs po oceanie

REJS PO OCEANIE

Część I

Zaproszenie wszystkich dzieci na rejs po oceanie, który może się okazać wielką przygodą. Rozłożenie chusty –  naszego statku.

Część II

1. Statek powoli oddala się od brzegu, wypływamy na otwarty ocean i nasz statek zaczyna się kołysać, najpierw spokojnie, potem fale kołyszą min coraz mocniej, wieje coraz silniejszy wiatr – dzieci falują chustą najpierw delikatnie, potem coraz szybciej, gwałtowniej.

2. W czasie sztormu kilku uczestników rejsu wypadło za burtę, a wy musicie się zorientować kogo brakuje, by można go było ocalić – dzieci zamykają oczy, dotknięta w ramię osoba wchodzi pod chustę, a reszta grupy odgaduje kogo nie ma.

3.Płyniemy już bardzo długo i na naszym statku zabrakło pożywienia, dlatego  odważni śmiałkowie wybierają się na połów ryb – jedno dziecko wchodzi pod chustę i chodzi wokół na czworakach, a drugie siada na chuście, pozostali wachlują chustą stojąc wokół. Zadaniem dziecka na chuście jest złapać to pod chustą, poprzez dotykanie.

4.W czasie rejsu można nurkować, bo w głębinach oceanu ukryte są  tajemnicze skarby –  dziecko wchodzi pod chustę i ręką wyciągniętą przez otwór stara się złapać piłkę, która rzucona zostaje na chustę. Grupa wachluje chustą tak, by umożliwić złapanie piłeczki.

5.Nasz statek podczas silnej mgły uderzył w górę lodową, woda wdarła się na pokład, wir wciąga uczestników wyprawy pod wodę –  dzieci siedzą płasko przykryte chustą do pasa i zostają wciągnięte pod chustę za nogi przez prowadzącego lub inne dziecko.

6.Płynąc trafiliśmy na przepiękną rafę koralową, którą chcemy zwiedzić – dzieci spacerują po chuście w rytm muzyki, a gdy wywołany zostaje dany kolor, muszą na nim stanąć.

Część III

Nasza podróż dobiegła końca, statek zbliża się do portu i wszyscy schodzimy na ląd po kładce – dzieci przechodzą po chuście zwiniętej w cienki rulon.

Podziękowanie wszystkim uczestnikom rejsu i pożegnanie.