Półzimowisko w Olsztynie – atrakcyjna oferta

Półzimowisko idealny plan na ferie

Ferie zimowe już niedługo. Warto więc zastanowić się nad ofertą półzimowiska w Olsztynie. Półzimowisko to świetna forma odpoczynku i rekreacji w czasie ferii zimowych. Półzimowiska mogą łączyć w sobie dobrą zabawę i walory edukacyjne, dlatego rodzice szukający dla swoich pociech rozrywki na ten czas powinni przyjrzeć się bliżej ich bogatej ofercie.

Pierwsza oferta

Oferta Akademii Nauki, dla dzieci od 6 do 9 lat, na pierwszy lub drugi tydzień ferii, daje rodzicom możliwość zapisania dzieci na zajęcia, które odbywać się będą od godz. 9 do 16. Dzieciom na półkoloniach zapewniane są drugie śniadanie, ciepły lunch i podwieczorek, a także napoje. Każdy dzień wypełniony jest zabawą, na pewno żadne dziecko się nie znudzi. Program półzimowiska zawiera: budowanie i sterowanie robotami z klocków „Lego”, gry planszowe, kreatywne, rozwijające pamięć i refleks zabawy na świeżym powietrzu, w parkach nad Łyną. W przypadku łaskawości aury także zabawy na śniegu. W drugim tygodniu dzieci będą miały okazję pobawić się w tzw. pokoju zagadek, którym będzie laboratorium dr Florianusa. Aby z niego wyjść, będą musiały rozwiązać szereg zagadek i wykonać zadania z fizyki i chemii.

Potem czeka je jeszcze szukanie postaci z legend na Starym Mieście w Olsztynie. Półkolonie dla dzieci w wieku 9-13 lat to budowanie i programowanie robotów „Lego”. Nauka programowania robotów pod okiem doświadczonego trenera zapewnia świetną rozrywkę i pogłębianie wiedzy. Edukacyjna zabawa odbywać się będzie pod hasłem „Wyprawa Lego na Marsa”, więc dzieci będą mogły poznać wiele ciekawych informacji o Czerwonej Planecie. To zabawa nie tylko dla chłopców, także dziewczynki mogą się świetnie bawić. Uczestnicy będą mieli okazję obserwować Marsa przez serwery NASA i sterować zbudowanymi przez siebie robotami za pomocą własnych telefonów komórkowych.

Druga oferta

Kolejne półzimowisko w Olsztynie będzie odbywać się pod hasłem „Na tropie Misia Paddingtona”. Przeznaczone jest dla dzieci w wieku od 6 do 10 lat. Wśród atrakcji pierwszego turnusu znajdą się kulig lub przejażdżka bryczką (w zależności od pogody) oraz wycieczka do Papugarni. Oprócz tego, na dzieci czekają zajęcia kulinarne, na których przyrządzą smakołyki Misia Paddingtona, zajęcia plastyczne pod tytułem „Misiowy notatnik”, zajęcia techniczne- „Makieta miasta oraz słynne miejsca w Londynie”, zajęcia taneczne i zabawy ruchowe, strefa Lego i gry planszowe. Na koniec turnusu odbędzie się dyskoteka. Każde dziecko dostanie pamiątkowy dyplom za udział w półzimowisku. Turnus „Na tropie misia Paddingtona”. Drugi turnus odbędzie się pod hasłem: „Przygoda z Emotkami”.

Głównymi atrakcjami dla dzieci będą kulig lub przejażdżka bryczką, wspólne ognisko i pieczenie kiełbasek, a także wyjście do Parku Trampolin. Poza tym dzieci będą mogły rozwijać swoje zdolności konstruktorskie w trakcie „Emotkowej gry planszowej”, stworzyć własne etui na telefon w czasie zajęć plastycznych, kreatywnie pobawić się Koralikami Pyssla. Jedną z atrakcji będzie także wyświetlenie filmu na dużym ekranie. Poza tym, podobnie jak dzieci na pierwszym turnusie, będą mogły skorzystać ze strefy „Lego”, gier planszowych i potańczyć na dyskotece na zakończenie turnusu. Dla nich także przewidziane zostały pamiątkowe dyplomy. Opieka dla dzieci na półzimowiskach: „Na tropie misia Paddingtona” i „Przygoda z Emotkami” w Olsztynie zapewniona będzie od 7.30 do 16.30, w cenie będzie też obiad i podwieczorek.